چگونه بهترین دستگاه لیزر مو را انتخاب کنید؟

اگر در حال بررسی روش های حذف موهای زائد هستید، بسیار مهم است که تمام گزینه های موجود را در نظر بگیرید. شکی در آن نیست که شما تحقیقات تان را انجام داده اید و به این نتیجه رسیده اید که لیزر بهترین انتخاب برای شما است. اما چه تفاوت هایی میان لیزرهایی که در بازار موجود است، وجود دارد؟ در این مقاله جزئیاتی در مورد چهار نوع مختلف از دستگاه های رایج لیزر موهای زائد فراهم آورده ایم:

  • روبی
  • الکساندرایت
  • دایود
  • ان دی: یاگ (Nd:YAG)

دستگاه آی پی ال با این که لیزر نیست اما  زیر مجموعه همین روش های درمانی قرار می گیرد. ما این روش را نیز در بررسی انواع لیزر موهای زائد قرار داده ایم و مزایا و معایب هر یک را شرح خواهیم داد. البته در مجموعه روش های نوری رفع موهای زائد، روش اس اچ آر نیز وجود دارد که نسخه پیشرفته آی پی ال می باشد و تکنولوژی آن بر پایه تکنولوژی آی پی ال شکل گرفته است. ما در این مقاله به بررسی این دستگاه نمی پردازیم.

هدف از این بررسی، آشنایی با انواع دستگاه لیزر و شناخت این که هر کدام برای چه نوع پوست و مویی مناسب می باشد. حتما با تیپ های پوستی آشنا هستید. پوست افراد بر اساس رنگ پوست به 6 گروه تقسیم می شود که در زیر مشاهده می نمایید. در جدول زیر نیز، انواع دستگاهها و تناسب با نوع تیپ پوستی و مزایا و معایب آن بررسی شده است.

انوع دستگاه لیزر نوع تیپ پوستی مزایا معایب
دستگاه لیزر آرگون به دلیل عدم کارایی در حذف موهای زائد استفاده نمی شود.
دستگاه لیزر روبی مناسب برای تیپ پوستی 1 و 2
دستگاه آی پی ال مناسب برای تیپ پوستی 1، 2 و 3  قابل تنظیم و مناسب برای طیف گسترده ای از انواع پوست. می تواند نواحی بزرگی را به سرعت مورد هدف قرار بدهد. تاثیر آن به اندازه ی لیزر نیست. ممکن است موجب ایجاد هایپر پیگمنتاسیون شود.
دستگاه لیزر الکساندرایت مناسب برای تیپ پوستی 1، 2، 3 و 4 سریع ترین دستگاه حذف موهای زائد. مناسب برای درمان نواحی بزرگ بدن. موثر بر روی موهای نازک و کرکی. می تواند موهای زائد پوست های سفید دارای کک و مک را درمان کند. می تواند موجب تغییر رنگ در افرادی که پوست تیره تری دارند شود.
دستگاه لیزر دایود مناسب برای تیپ پوستی 1، 2، 3، 4 و 5 احتمال ایجاد مشکلات پوستی کم تر است. دارای دوره ی نقاهت کوتاه و طول درمان سریعی است. درد بیشتری نسبت به لیزر ها با تکرار آهسته تر دارد. تحقیقات علمی کم تری بر روی ماندگاری اثر آن انجام شده است.
دستگاه لیزر ان دی : یاگ مناسب برای تیپ پوستی 1 تا 6 مزایا: برای انواع پوست بی خطر است. مناسب برای درمان نواحی بزرگ. می تواند زائده های عروقی را درمان کند. دردناک ترین نوع لیزر. در پوست های سفید و هم چنین حذف موهای نازک زیاد تاثیر ندارد. ممکن است به طور کلی به جلسات درمانی بیشتری نیاز داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *